Czemu wynajem jest taki drogi?

Własne lokum jest marzeniem wielu młodych Polaków, którzy chcą wreszcie mieć swoje cztery ściany. Jednak zakup nieruchomości jest skomplikowaną procedurą – wielu bierze kredyt hipoteczny (którego nie dostaje się „od ręki”), wielu trudno jest podjąć właściwą decyzję -…Własne lokum jest marzeniem wielu młodych Polaków, którzy chcą wreszcie mieć swoje cztery ściany. Jednak zakup nieruchomości jest skomplikowaną procedurą – wielu bierze kredyt hipoteczny (którego nie dostaje się „od ręki”), wielu trudno jest podjąć właściwą decyzję – mieszkanie na rynku wtórnym, czy pierwotnym?

Jeśli wiemy już jakiego mieszkania potrzebujemy (metraż, lokalizacja, itp), to powinniśmy wybrać – czy chcemy mieszkania z rynku wtórnego, czy też od dewelopera?

Przyjrzyjmy się wadom i plusom obu rozwiązań. Za rynkiem wtórnym będzie przemawiać koszt – takie nieruchomości najczęściej są sporo tańsze, zajmują też dobre lokalizacje. Jednak są też minusy – stare budownictwo, które czasami nie spełnia obecnych norm i duża kwota z czynszu musi być przeznaczona na remont, czy też stan mieszkania – najczęściej trzeba przeprowadzić remont generalny, łącznie z instalacjami i wymianą okien. Ostatecznie może się więc okazać, że tanie mieszkanie na rynku wtórnym, nie jest już tak atrakcyjne. Kwestia lokalizacji to inny temat, ale nieruchomości mieszczące się dalej od centrum, także mogą być warte uwagi, jeżeli komunikacja jest dobra – blisko przystanek autobusowy, dużo linii i dobry dojazd, to kwestie, które trzeba przemyśleć.

Mieszkania na rynku pierwotnym wymagają najczęściej wykończenia, ale nie trzeba ingerować w instalacje i inne kosztowne rzeczy. Często lepiej jest z bezpieczeństwem na takich osiedlach, nie ma też ryzyka patologicznego sąsiedztwa. Zazwyczaj mieszkańcami są młode rodziny, z małymi dziećmi.

Podsumowując – nie jest to łatwa decyzja, ponieważ każdy ma inne potrzeby i oczekiwania. Warto dobrze przemyśleć, na czym nam najbardziej zależy. mieszkania z garażem szczecin
mieszkania sprzedaż szczecin też jest ciekawie opisany temat
rynek pierwotny szczecin też jest ciekawie opisany temat
Oprócz tego mogę jeszcze odesłać do: mieszkania szczecin – moim zdaniem są to całkiem pomocne materiały.
Polecam również mieszkania sprzedaż szczecin