Jaka pożyczka?

pożyczki pod zastaw samochodu szczecin, że aby kupić mieszkanie na kredyt i na tym nie stracić, dobrze jest zgłębić temat. Podczas tzw. boomu na rynku nieruchomości, ceny mieszkań intensywnie wzrastały. Od roku 2008 ceny zaczęły sukcesywnie maleć. W konsekwencji ci, którzy przeczekali, mogli kupić praktycznie identyczne mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za zdecydowanie…mniejsze pieniądze. Należy pamiętać o fakcie, że kredyt hipoteczny bierze się najczęściej na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeśli przepłaciliśmy za nasze mieszkanie, to sytuacja robi się niezbyt ciekawa – wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Banki

Ten sam problem dotyczy kredytów, szczególnie długoterminowych, czyli hipotecznych. Duża ilość kredytów we franku pokazuje, jak przekonujący są doradcy. Wiele osób zaufało, nie zabezpieczając się w żaden sposób przed ryzykiem. Najwięcej muszą zapłacić ci, którzy zdecydowali się na kredyt, kiedy frank miał najniższy kurs. Jednak, wielu z nich po prostu nie zdawało sobie sprawy z ryzyka, ponieważ zaufali specjalistom.

Dlatego nie ufaj doradcom – podejmij mądre decyzje, poświęć czas, by dowiedzieć się więcej o produktach finansowych, czytaj blogi poświęcone tym tematem i wątki na forach internetowych. Pamiętaj – sam musisz zadbać o swoje pieniądze!

Limity banków

Krótko mówiąc – firmy mają naprawdę pod górkę. Łatwiej o pożyczkę będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi tej firmy. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy.

Żeby młodzi Polacy mogli rejestrować firmy i inwestować w swój biznes, go rozwijając, niezbędny jest dostęp do kapitału. Mało kto posiada wystarczające środki, jest to zbyt trudna do przeskoczenia bariera. Czasami jednak kończy się to zaciągnięciem pożyczki w wątpliwej instytucji, z bardzo wysokim kosztem. Nie może tak być, jednak nie zanosi się, na zmianę zasad przez banki. Jest odwrotnie – z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.

Problemy ze spłatą?

Ilość niespłacanych pożyczek rośnie. Co jest powodem tego, że Polacy nie spłacają zaciągniętych w banku pożyczek? Czy może winę ponoszą banki, ponieważ źle skalkulowały ryzyko i zdolność kredytową? Czy moze to wina kryzysu?

Bez wątpienia najbardziej regularnie spłacane są kredyty hipoteczne, nawet te w obcej walucie. Jednak nawet w tym segmencie jest gorzej – zaległości jest coraz więcej.