Kulinaria

Polska kuchnia nie ma najlepszej opinii. Są tacy, którzy uważają, że jest wyjątkowo niezdrowa, lub wręcz… niesmaczna. Jednak już sama fraza „kuchnia polska” stwarza problem, no bo polska, czyli jaka? Czy kuchnia polska to klasyczny schabowy z kartoflami, podlanymi tłuszczem, z mini porcją surówki? Czy też królowa polskich zup – pomidorowa na bulionie z kostki, z koncentratem…Polska kuchnia nie ma najlepszej opinii. Są tacy, którzy uważają, że jest wyjątkowo niezdrowa, lub wręcz… niesmaczna. Jednak już sama fraza „kuchnia polska” stwarza problem, no bo polska, czyli jaka? Czy kuchnia polska to klasyczny schabowy z kartoflami, podlanymi tłuszczem, z mini porcją surówki? Czy też królowa polskich zup – pomidorowa na bulionie z kostki, z koncentratem i śmietaną? Do tego vegeta, kucharek, lub maggi – mnóstwo soli, glutaminianu sodu, i Bóg wie czego jeszcze. Niestety w wielu polskich kuchniach tak się gotuje. Jednak NIE MOŻNA utożsamiać tego z kuchnią polską. Blog z przepisami

Polskie tradycyjne dania są bogactwem narodowym, częścią naszej tożsamości i kultury, naszym znakiem charakterystycznym. Mamy bryndzę, oscypek, czy kabanosy. Mamy znane i lubiane pierogi, pyszny barszcz czerwony, czy też bigos.

Absolutnie nie należy się tego wstydzić! Oprócz „klasyków” jest też sporo nieodkrytych jeszcze kart naszej kulinarnej historii. Dorze byłoby trochę odczarować naszą kuchnię. Na ten temat napisali także na Blog z przepisami Znazlazłem także Blog z przepisami Blog z przepisami – tekst jest OK Jeśli mowa o Blog z przepisami to wspomnę też o innych źródłach.