Mama idzie nie pracy

Przedszkola i żłobki to medialny temat. Dyskutuje się o tym w kwestii polityki prorodzinnej, jako o czynniku koniecznym do aktywizacji zawodowej matek. Wiadomo, że zasadniczo sytuacja gospodarcza nie jest najlepsza. Ale, żeby kobiety mogły wrócić do pracy, dzieci muszą mieć zapewnioną opiekę.

A z drugiej strony dochodzą alarmy demografów, że dzietność w naszym kraju jest na…Przedszkola i żłobki to medialny temat. Dyskutuje się o tym w kwestii polityki prorodzinnej, jako o czynniku koniecznym do aktywizacji zawodowej matek. Wiadomo, że zasadniczo sytuacja gospodarcza nie jest najlepsza. Ale, żeby kobiety mogły wrócić do pracy, dzieci muszą mieć zapewnioną opiekę.

A z drugiej strony dochodzą alarmy demografów, że dzietność w naszym kraju jest na skandalicznie niskim poziomie. I że nie będzie miał kto pracować na przyszłe emerytury. Nad słusznością tego argumentu można dyskutować długo, ale do żadnych konstruktywnych wniosków się nie dojdzie.

Żeby kobiety mogły i chciały rodzić dzieci jest niezbędna jakaś infrastruktura. Nie może być tak, że matce do pracy nie opłaca się chodzić, bo zarobiona kwota nie pokryje kosztu niani/przedszkola/żłobka. Bo do państwowego dostać się jest trudno.

W Wielkiej Brytanii Polki nie mają problemów z posiadaniem dzieci. Ale pozwalają im na to po prostu czynniki materialne. Nie można porównywać dwóch tak różnych krajów, jak nasz i GB. Nie można się jednak dziwić postawie kobiet, które nie chcą się w Polsce zdecydować na dzieci. \
W temacie przedszkole niepubliczne targówek warto poczytać również pozostałe informacje.
Wpis inspirowany jest również przedszkole warszawa
Na temat przedszkole niepubliczne targówek to też niezłe info
Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj przedszkole prywatne warszawa targówek – polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.