O bhp

bhp warszawa prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą…wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

BHP obowiązkowe

Przyjmując do pracy nowego pracownika musisz spełnić wiele wymogów formalnych. Jednym z obowiązków pracodawcy jest przeszkolenie pracownika w zakresie bhp. Konieczność szkolenia bhp pracowników nakłada Kodeks Pracy.

W przypadku pracownika, który już wcześniej był zatrudniony w naszej firmie i ponownie go zatrudniamy, nie musimy wysyłać na szkolenia bhp ponownie.

Celem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie. Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy. Oraz oczywiście zwiększeniem bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.

Szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy

Informacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp

Cel okresowych szkoleń bhp jest następujący utrwalenie wiadomości z zakresu bhp zdobytych w czasie szkolenia bhp zapoznanie pracowników z obecnymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi

Okresowe szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy jak wynika z ustawy powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku.

Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp.

Obowiązek okresowych szkoleń bhp wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U. 196 poz. 1420) zmieniającym rozporządzenie w zakresie szkolenia w dziedzinie bhp Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860).

Ogólnie na temat szkoleń bhp

Moim zdaniem najtańszym i najszybszym sposobem na szkolenia bhp jest wykupienie ich w wersji prze internet. Prawdopodobnie z takiej formy szkoleń mogą skorzystać dyrektorzy firmy.

Bezpieczeństwo w przypadku pracy w biurze lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, posłuchacie dlaczego:
Przy pracy przy komputerze krzesło ma zasadnicze znacznie – wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień. Odpowiednie krzesło do kompa powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze stopnia pochylenia) oraz dobrze profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy – jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się „połamać”. Życzę bezpiecznego używania kompa.

W kraju mamy dość specyficzne prawo dotyczące kwestii bhp ? firmy mające powyżej 100 osób muszą mieć odrębnego specjalistę bhp. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu sporo firm oferujących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.