Pozycjonowanie – nie ma cię w Google, nie istniejesz

Artykuł o tym jaka usługa jest Pozycjonowanie Tychy i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Ewolucja wyszukiwania w sieci

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego…przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych

Ważna część procesu pozycjonowania

Dobór fraz to ważna sprawa, ponieważ to od tego zależy czy nasza podstrona na daną frazę będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla fachowego Seo’wca sprawa doboru słów kluczowych to bardzo ważny etap rozpoczęcia pozycjonowania strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, gdyż mogą one nie zgadzać się z treścią strony i totalnie nie pasować do pozycjonowanej strony, co pewnie skończy się totalnym brakiem efektów działań SEO. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.

Nie warto oszukiwać przy seo – to szkodzi

Optymalizować pod wyszukiwanie można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Whitehat seo to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie by nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Ta metoda pozycjonowania jest tą, która jest najtrwalszą metodą osiągnięcia efektu, brak ryzyka wyrzucenia strony z pozycji. Jest też blackhat pozycjonowaie jest to odwrotność białego seo i daje bardzo szybki krótkotrwały efekt i często kończy się na usunięciu strony w wyszukiwaniu. Niestety wiele pozycjonerów używa tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.