Sklep z roletami w Białymstoku

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNY POMIAR I WYCENĘ. Rolety na wymiar Białystok

Wystarczy jeden telefon (793-607-328), sms lub e-mai (zdunik.jacek@gmail.com)

Nasz przedstawiciel dokona pomiarów i wyceny oraz przedstawi produkty oferowane przez naszą firmę.

Po umówieniu się na pomiar…dojeżdżamy do Państwa na dogodną godzinę i we wskazane miejsce. Dostają Państwo do wyboru bardzo szeroką gamę materiałów do rolet, plis, żaluzji itp.

Rolety kasetowe

Przed nadejściem letnich, słonecznych dni, warto wyposażyć okna w dekoracyjne i funkcjonalne rolety. Dzięki nim łatwo będzie dowolnie regulować ilość wpadającego do wnętrza światła, bez względu na porę roku i dnia.

ROLETY MATERIAŁOWE KASETKOWE to osłony rolowane zawieszane bezpośrednio na skrzydle okiennym w bardzo estetycznej kasetce, która chroni zwiniętą tkaninę rolety przed zabrudzeniem, a prowadnice chronią jej boki oraz przytrzymują tkaninę przy szybie. W ten sposób uzyskujemy pełne zaciemnienie okna oraz bezawaryjne prowadzenie tkaniny nawet przy uchylonym oknie.Dzięki kasetce w różnorodnych kolorach rolety wtapiają się ramę okienną stanowiąc jej całość.

ROLETY WOLNOWISZĄCE to najbardziej uniwersalne zasłony okienne. Pasują do każdego wnętrza, łącząc prostotę z funkcjonalnością. Świetnie wypadną w salonie, ochronią przed porannym słońcem w sypialni i urozmaicą pokój dziecięcy. To nie jedyna funkcja jaką mogą pełnić rolety wolnowiszące, gdyż świetnie sprawdzają się w roli przesłon wnęk, regałów czy ekranów projekcyjnych . W naszej ofercie każdy Klient odnajdzie dla siebie odpowiedni wzór i kolor.

Źródło: http://velum.com.pl/rolety/

Rolety kryjące

Od jakiegoś czasu coraz częściej w oknach zakładamy drewniane żaluzje. Nic dziwnego, ponieważ są wyjątkowo ładne, czasami nie pasują do okna, ale o tym w innym tekście. Drewniane żaluzje dają pełne krycie, praktycznie nie przepuszczają promieni słonecznych, są więc całkiem skuteczną ochroną. Są jednak dość drogie, zwłaszcza wykonane na wymiar – kosztują kilkaset złotych za sztukę. Ale są wytrzymałe, nie blakną pod wpływem Słońca i dobrze się prezentują.

Zanim podejmiemy decyzję, musimy mieć ustalony budżet, musimy też wiedzieć jaka ma być przepuszczalność światła.

Wybór rolet

Jaką wybrać roletę? Na co patrzeć, przed dokonaniem konsumenckiego wyboru, jak dopasować roletę do okna i wnętrza?

To nie są pytania, na które można uzyskać jedną i uniwersalną odpowiedź, zwłaszcza że jest parę rodzajów rolet.

Rolety można podzielić na te standardowe i na wymiar. Z pewnością pierwszy rodzaj będzie kosztował mniej, ale jeśli nasze okno nie jest standardowe, to trudno – musimy zainwestować w rolety na wymiar. Na wymiar trzeba też wybrać rolety na okna dachowe.

Co to jest roleta?

Roleta – zasłona zwijana montowana wewnątrz i na zewnątrz budynku nad otworem okiennym – najczęściej z tkaniny. Podnoszona i opuszczana poprzez nawijanie na wałek przy pomocy sprężyny wewnątrzwałkowej, linki, łańcuszka lub silniczka elektrycznego. Roletą zewnętrzną popularnie nazywana jest żaluzja budowlana zewnętrzna.

Plisa to rodzaj eleganckiej i dekoracyjnej zasłony przeciwsłonecznej pozwalającej uzyskać niepowtarzalne efekty świetlne i możliwości kompozycyjne jako jedyna daje możliwość zasłonięcia otworów okiennych o nietypowych kształtach: okręgi, trójkąty, trapezy itp.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Roleta

Jak kosztowne są rolety?

Rolety nie są szczególnie tanie, prościej i taniej można przemalować ściany, niż wybrać nowe rolety. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć ich kolor, ja polecam zdecydować się na coś neutralnego, w dość stonowanych odcieniach. Dobre będą wszystkie odcienie szarości, biel, delikatne beże, ewentualnie jasne brązy. Mocne kolory są wymagające, dlatego odradzam taki wybór.

Ważny jest rodzaj mocowania, jednak większość modeli jest uniwersalna – można je zamontować na ramie okna, wewnątrz wnęki okiennej, lub na suficie. Zazwyczaj montuje się rolety do ramy okna, ale takie rozwiązanie ma również wady – może powodować parowanie okien, a mocowanie mogą uszkodzić ramę (chociaż nie powinny, trzeba mieć jednak pewne doświadczenie w montażu).